Претърпелите загуба в първия кръг от група G на Мондиал 2022

...

Камерун - Сърбия: Съставите

Претърпелите загуба в първия кръг от група " G " на Мондиал 2022 - Камерун и Сърбия излизат в решителен дуел. Срещата на стадион " Ал Жануб " в Ал Уакра стартира в 12:00 часа.

Камерун загуби от Швейцария с 0:1 откриващия си мач на Мондиала. По подигравка на ориста, попадението осъществя роденият точно в африканската страна Брийл Емболо.
 Селекционерът на Камерун: Емболо е моят дребен брат, гордея се с него и го приветствам за гола

" Имахме повече шансове от тях "

Камерунците ще желаят да пресечен ужасната си серия от осем следващи загуби на международни шампионати, като последната им победа е през към този момент далечната 2002 година против Саудитска Арабия с 1:0.

Сърбия започва в Катар против считания за най-силния тим тук - Бразилия. В началото на мача западните ни съседи се пробваха да се надиграват със своя конкурент, само че към средата на първата част одобриха играта в своята половина.
 Шакири: Едва ли ще имаме доста обстановки за гол против Бразилия

Двубоят е на следващия ден от 18:00 часа

В отбрана отборът удържа до 62 минута, когато Ричарлисон изведе " Селесао " напред. Единадесет минути по-късно, още веднъж нападателят на Тотнъм се разписа за крайното 2:0 след отлично осъществяване на странична ножица. Интересно е, че Бразилия насочи единствено пет удара в този дуел, а Сърбия един, като той не бе прецизен.

Двата тима са се срещали единствено един път в историята си, и то в другарски мач през 2010 година, когато западната ни съседка печели с атрактивното 4:3.